| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare.
Daca un băiat se uita pe furiș la tine, cam mereu când are ocazia dar atunci când îl vezi se uita în altă parte, inseamna ca te place sau pur și simplu se uită? Adică mi-am pus o prietenă sa il pandeasca daca se uita la mine și a spus că se uita la mine. Lângă mine erau și alte fete dar la mine s-a uitat.
Eu și el nu suntem foarte apropiați. Adică atunci când ne întâlnim pe drum mă salută, dar de exemplu ieri când ne-am vazut(am fost un grup mai mare) eram eu și prietena mea(nu ce-a care l-a pandit) (eram doar eu și ea într-un colț) el a venit s-a așezat pe ceva și vorbea cu prietena mea. Ca și cum eu nu aș fi acolo...
Acum nu stiu ce s-a cred...

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu poti sa crezi nimic, pana nu vine el sa-ti vorbeasca si sa-ti spuna daca te place, fiindca si el se poate uita pe furis la fel cum te uiti tu, sa vada de ce esti atat de insistenta.

| Emma18P a răspuns (pentru Violleta2022):

Crede-ma ca eu nu ma uit aproape deloc la el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emma18P):

"Aproape deloc", nu inseamna deloc, ca altfel nu ai avea cum sa stii daca se uita sau nu.

| Emma18P a răspuns (pentru Violleta2022):

Prietena mea l-a vazut

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emma18P):

Si prietena ta sta tot tipul cu ochii pe el?
Eu nu m-as increde in ce spun prietenele, ca ele daca iti pot face rau sau rade pe seama ta, cu siguranta vor face asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se uită pentru că îl atragi. Dar din felul în care se poartă, s-ar putea să aibă sentimente ambigui față de tine, să nu fie sigur pe el, să nu știe ce vrea.

| Emma18P a răspuns (pentru sadrian46):

Da, cred ca ai dreptate... Dar ce să fac, sau s-a nu fac? Adică eu sunt tipul de față mai rușinoasă și nu prea vreau sa fac primul pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai il cunosti? e din clasa cu tine? Daca e din clasa cu tine s-ar putea sa fie ceva in inima lui.S-ar putea sa te placa.Dar, in acelasi timp nestiind ce varsta ai si cine e baiatul poate fi si cineva care are legaturi ilegale.Sa ai grija de tine te rog! Oamenii inca mai au nevoie de tine si inca te iubesc!

| Emma18P a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suntem in acelasi clasa dar locuim foarte aproape.

| FantasyBoy a răspuns:

Cu siguranta te place, dar e timid, emotiv, si se teme de reactia ta, ia un pachet de biscuiti, ceva, si du-te la el(desigur, daca te intereseaza catusi de putin persoana lui), ofera-i un biscuit, intra in vorba cu el, si spune-i delicat sa nu-i fie rusine ca nu-l mananci.Pe urma, vezi tu...