| NUSHNUSHNUSH1231 a întrebat:

am o intrebare,eu invat destul de bine la scoala,am mediile peste 9, 90 si vreau sa intru la un liceu bun la anul,dar mai trebuie sa dau examenele de clasa a viii-a,acolo nu am emotii deloc,dar imi este frica la liceu ca nu voi cunoaste pe nimeni,cum imi pot face prieteni,sau iubita in clasa a x-a in cazul in care maicamea spune ca dupa ce dau bacul, iar eu vreau in a x-a?

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Faza cu prietenii nu-i mare lucru. Daca întrebi la uniceu cu foarte mulți elevi, sigur ai șanse să îți faci multi prieteni, macar așa de un "salut". Oricum nu ai nevoie de 100 de prieteni, merge și 2-3 importanți, restul vor fii de umplutura laughing)

| PsyhoChild a răspuns (pentru FaraNumePls):

Exact laughingeu sunt la gimnaziu, trec tot in clasa a 8 a si vorbesc doar cu 2-3 copii din clasa si atat laughing

| FaraNumePls a răspuns (pentru PsyhoChild):

Așa sunt și eu rolling on the floor) am ceva colegi in clasa și sunt prieten așa mai bun cu 2-3. laughing) Aștept cu nerăbdare să termin clasa a-8-a ca sa merg la liceu că acolo voi cunoaște lume noua. M-am cam saturat sa vad mereu aceleași fețe laughing