| Omulfaranume a întrebat:

Buna TPU.am o intrebare.in clasa vecina este un baiat de care imi place dar nu stiu prea multe despre el. e dragut, interesant dar chiar nu stiu cu sa ma apropii sa leg chiar si o simpla prietenie. ajutati-ma va rog. funda

Răspuns Câştigător
| Doar1îngeR a răspuns:

Ai putea ca atunci cand il mai vezi pe sala sa il rogi sa te ajute cu o tema.sau sa il intrebi de o carte.sau daca nu stie daca profa "x" este in scoala...sau chestii de genul.
pe vremea mea se practica si treaba cu oracolele. daca ai asa ceva ii poti da sa il completeze.
daca esti prea timida sa il abordezi direct pe el...fa-ti o prietena in clasa respectiva si de acolo te descurci happy
bafta!

1 răspuns:
| Ad3yana a răspuns:

O fata niciodata nu face primul pas. poti doar sa il lasi sa observe cand il privesti. asa ii dai de inteles ca iti place de el si daca vrea poate sa vina la tine sa vorbeasca cu tine. mai departe daca face pasul atunci inseamna ca si el este interesat de tine. restul vine de la sine... vorbiti si vedeti daca va potriviti... sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta!