| AlienLover a întrebat:

am o intrebare in legatura cu facebook-ul.Cum fac ca nimeni sa nu imi vada profilul. pozele,etc, in afara de PRIETENI? chiar imi e frica deoarece am observat ca pot vedea pozele si profilul la oameni care nu mi-s prieteni! ma rog.nu ma prea stiu cu facebook-ul, Va rog dati-mi si mir niste masuri de securitate...adica de unde sa apas ca sa imi vada doar prietenii pozele, etc..multumesc FUNDA

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Ai in coltul din dreapta sus un lacatel click pe el si iti apare Privacy shortcuts.Dai "who can see my stuff" si selectezi friends only.La poze intri la "photos" si la fiecare album ai in colt jos ai o caseta unde iti arata "your friends", "only me" "custom" si day "your friends". La informatii dai la "about" si la fiecare caseta ai "edit", in fiecare coltisor ai casetele cu "friends" "public" etc

| AlienLover explică (pentru LadyMelian):

Mersi da daca n-am facut cum mi-ai zis la poze mi le poate vedea cineva?

| LadyMelian a răspuns (pentru AlienLover):

Daca sunt setate pe "public" atunci poate sa le vada toata lumea.Iar pozele de profil trebuie setate individual, adica pe fiecare in parte.