| Anon1m086543 a întrebat:

Am o intrebare legata de cum e treaba cu liceul la seral? E la fel ca si cum as fi terminat 12 clase la liceu, numai ca mai tarziu, sau cum? Si e adevarat ca e mai usor decat la liceu? Dai un examen inainte de a incepe cursurile?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Seralul se poate face doar pentru clasele: 11-12-13.
Da, exact, vezi bine: se fac 3 ani la seral, fata de cei de la zi care fac doar 2 ani.
Tezele si examenele sunt exact la fel ca a celor de la zi, iar examenul de bacalaureat se da odata cu cei de la zi.
Nu este mai usor, dimpotriva, este mai nasol, plus ca sunt 3 ani
Nu dai examen inainte ca nu ai de ce!
Clasa a 9 si a-10a se fac doar la curs de zi, ca-o obligaorie.
Din clasa a11a este alegerea ta, daca vrei la zi- 2 ani, sau seral 3 ani.