| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare legata de o problema cam serioasa, cel putin din punctul meu vedere.
Voiam sa stiu daca pentru majoritatea oamenilor asa numitele "strawberry legs" sunt un lucru neatractiv? Adica, ma gandeam ca lumea nu ar trece cu vederea si ar putea sa judece.
Dupa tot ce am zis sus, evident, am aceste strawberry legs si din pacate nu prea pot sa le fac nimic, nici daca ma epilez cu ceara nu dispar complet acele puncte inchise, astfel ca am revenit la lama. Problema acum este ca mie imi creste parul foarte repede si de obicei ma rad o data la 2-3 zile. Maine trebuie sa ma duc la piscina si incepusem sa ma gandesc ca o sa arat oribil din cauza acestei probleme si sunt tentata sa anulez iesirea asta.
Deci, pana la urma, la o astfel de problema lumea trece pur si simplu cu vederea sau este ceva considerat anormal?
Vreau raspunsuri serioase, va rog.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu e un capat de tara dar ar trebui sa ai mai multa grija de tine:
https://www.healthline.com/health/strawberry-legs#treatment

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Din câte știu eu strawbery înseamnă căpșuni iar legs picioare este imposibil sa ai picioare de căpșuni ))))

| isemilia a răspuns:

Sincer, nimanui nu ii pasa de asta. Nu inseamna ca nimanui nu ii pasa de tine sau altceva, ci doar ca multi nu acorda atentie acestor detalii. Daca mergi cu ei la piscina mergi sa va distrati impreuna, nu se va intampla mare tragedie pentru un asemenea defect, multi avem puncte slabe. Desi, cel mai probabil, ar fi bine sa renunti la lama. (nu e cel mai igienic mod, te poti taia, firele cresc rapid si nu le scoti din radacina etc.) E alegerea ta, doar iti spun ca nu e cel mai ok, dar daca te simti bine asa nu e problema nimanui cum te epilezi.

Ps. Multe persoane mai au asta si crede-ma ca nimeni nu s-a izolat de la atat happy. Daca vrei sa mergi du-te si distreaza-te, daca nu doresti anunta ca nu vei participa, veti avea destule ocazii sa mergeti in alta parte. E strict subiectiv cum te raportezi la acest "defect", insa ar fi bine sa incerci sa il depasesti. Daca e doar de la atat, fii sigura ca vei trece rapid peste odata ce vei fi cu amicii tai. Distractie placuta daca alegi sa participi!