| anonimooouuuusssellle a întrebat:

Am o intrebare mai ciudată/amuzantă. Vreau nume de zâne. Stai! Stiu că mă crezi retardată, dar citește până la final. Am o prietenă care trece printr-o fază mai grea. Are un crush. Nu stie dacă si băiatul acela o place, desi eu banuiesc că da. Și totusi, te intrebi ce caută zânele în discuție? Stai să-ți explic. Când vorbesc cu ea pe WhatsApp si e mai supărată "invoc" tot felul de personaje care o fac să râdă. Spre exemplu, există "Polițista Mărioara", care îi dă amendă un exercițiu la mate dacă nu vorbește si nu spune tot ce are pe suflet. (In chestia asta mai adaug si glume.) Sau "Zâna Gicuța" cu "musca ei magică si "Dragonul Gigel". Mai vreau sa mai "invoc" astfel de personaje, sa o fac sa se simtă mai bine. Adică, Zâna Gicuța cică stie tot despre orice/oricine si o pun sa ma intrebe ce vrea sa stie si ii zic chestii sa o incurajez.

Și deci, prin urmare (pleonasm), VREAU NUME DE ZÂNE S-O FAC PE PRIETENA MEA SA SE SIMTA BINE! (N-are niciun sens, dar cui îi pasă?)

Mersiiii mult!

Răspuns Câştigător
| Dawaker a răspuns:

Zana_AmendaDeTren
AmadeusCoadaLunga
CalaretuImparfumat
IleanaConsanzeanaCareItiStingeLanterna
MarioaraCaprioaraCareItiSpargeBanana
Andreiuta,Mariuta,Careititaiemanuta

-Le-am facut pe loc rolling on the floor, scuze daca nu iti plac

1 răspuns:
| anonimooouuuusssellle explică (pentru Dawaker):

Multumeeeeesc muuuuult!