| noname2021 a întrebat:

am o intrebare pentru voi.In limba japoneza dupa un nume se pune: -chan,-kun,-san,-sama, exemplu:Misa-chan, de ce anume se folosesc astea? Mi-am facut eu o parere dar as vrea sa aud si parerile voastre.

3 răspunsuri:
| Vali2343242 a răspuns:

Din aproximativ 600 episoade vizionate din Naruto si Naruto Shippuden pot spune :
Acestea sunt niste forme de adresare cum sunt la noi pronumle...
chan - forma de adresare a unei persoane mai mica decat noi
kun - forma de adresare a unei persoane de aceeasi varsta ca a noastra
san - forma de adresare a unei persoane superioare noastre
sama - forma de adresare a unei persoane care este ceva gen sef sau rege/imparat
Sper ca te-am ajutat! Pa-pa :3

| noname2021 explică (pentru Vali2343242):

Multumesc!

| Vali2343242 a răspuns (pentru noname2021):

No problem :3