| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare si as vrea sa imi raspundeti sincer.
Iubesc muzica si as vrea sa scriu un cantec dar problema este ca nu am mereu inspiratie adica cateodata imi vin versurile de parca le-as citi alte ori nimic.Intrebarea mea este despre ce as putea scrie si cum sa fac sa am inspiratie sa imi vina mai multe idei si as vrea sa fie in romana sau in engleza.Imi puteti da niste sfaturi cum as putea sa-mi fac un video si sa-l pun pe youtube va rog foarte frumos eu as vrea mult sa fiu cantareata.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HonneOnna a răspuns:

Incearca sa scrii despre ce stii..Cum nu te cunosc si nu stiu ce fel de persoana esti, n.am cum sa iti zic exact despre ce sa scrii, dar mai usor de scris sunt temele in legatura cu starea ta de spirit la momentul in care ai inspiratie...moarte,viata,fericire,tristete si tot felul de chestii de acest gen

5 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Sa sti ca si eu patesc ceva asemanator, intotdeauna cand ma duc la toaleta fara sa-mi vina sa fac nimic, nu pot sa fac nimic.
Adica daca ai inspiratie inregistreaza audio acea inspiratie si apoi incearca sa o prelucrezi de ex la o orga pe pc!
Si cand ai terminat lucrarea o pui pe ce vrei tu.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Păi depinde ce genuri de muzică îți plac, te poți inspira din melodiile lui GuessWho.

| anonim_4396 explică (pentru IepureleCuLopată):

Pai mie imi place pop, putin rock.rap,r&b etc oricum mersi

| ReSp3c7 a răspuns:

Simplu. descrie in versuri o intamplare de a ta. dar sa fie una placuta, Succes!

| Tha_ZuZa_1990 a răspuns:

Asculta multe melodii care iti plac tie, iar din versurile melodiiilor incearca sa iti faci propriele versuri happy Sper ca ti-am fost de ajutor.