| FaraUmbra188 a întrebat:

Am o mare problema, nu am cu cine sta prin pauze si cu cine iesi afara.Nici nu stiu cum sa-mi fac prieteni! Pana anul trecut am avut multe prietene dar acum toate m-au tradat.Nu mai stiu ce sa fac, in clasa suntem 30 si nu ma inteleg cu colegii mei deloc.
Si ei ma urasc si ii aud razand si vorbind urat despre mine.
Nu am idee ce sa fac si cu cine sa stau.
Daca s-ar putea sa-mi dati niste sfaturi despre ce as putea face si cum as putea supravietui stand singura in pauza si fara prieteni.
Am 15 ani si sunt cls a 8a.M-am dus mai tarziu la scoala.
DAU COROANA

Răspuns Apreciat de Editori
| Meyourfriend1234 a răspuns:

Daca ai prieteni/prietene pe la alte clase, in pauza du-te la ei, sau te poti duce la magazin sau pur si simplu sa asculti muzica la casti. Daca nu iti plac astea, poti sa citesti sau sa faci vreo tema dar sunt mult mai plictisitoare decat primele. Si in orice caz, ar trebui sa incerci sa te impaci si sa te imprietenesti cu colegii tai, stiu ca pare greu de realizat dar e mai bine

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te si stai cu alea care `te au tradat`, pana la urma nu trebuie sa fii prietena cu ele ca sa stai sa petreci timpul si sa discuti banalitati cu ele, macar nu stai singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Mie imposibil sa cred ca din 30 de copii, nu gasesti nici macar unul care sa te agreeze!
Oare sunt toti tampiti si idioti, sau esti tu prea aroganta?
Mai lasa din aroganta si apropie-te de colegi, saluta-i, intra in vorba cu ei si trateaza-i cu respect, ca si ei sa te trateze la fel.

PS Poate vrei sa spui ca dai funda, ca coroanele, se dau numai la morti!