| Matei4 a întrebat:

Am o mare problema... Uneori cand sunt la scoala sau cand fac teme simt asa o stare de agitatie si parca nu pot sta pe scaun. Ce sa fac?(am 14 ani si nu beau cafea sau energizant)

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îmi amintesc bine de pauzele dintre ore când eram în clasa a 6-a.
În curtea școlii erau clasele 5, 6, și 7. Era o hărmăalaie și o alergare tot timpul cu mici bătăi, câțiva pumni ca să își consume energia.
Dacă întârzia profesorul și nu intra la oră la momentul potrivit, treptat se declanșa și în clasă acea hărmălaie, cu alergări și sărit pe bănci și chiar pe catedră.
La o anumită vârstă, cu energie multă, așa se întâmplă.
Acasă este simplu, faci un pic de gimnastică energică în cameră și apoi te așezi pe scaun.

| Andreeush a răspuns:

Apucă-te de un sport astfel încât să scapi de agitație.