| crish98 a întrebat:

Buna TPU am o mica problea 3 baieti de la scoala imi zic ca sunt Emo. Eu nu am nici o problema legata cu depresia sunt chiar o persoana foarte deschisa si realista. Nu ma tai pe vene si nu am ganduri "sumbre". Intr-o zi la scoala am cedat nervos si am inceput sa plang diriginta mea m-a vazut si a spus la toata clasa ca am inceput sa plang... Ei stiu ca ascul Tokio Hotel dar pe mine nu ma influenteaza cu nimic aceasta trupa sunt ca o trupa oarecare. Credeti ca as putea deveni Emo din cauza colegilor mei care ma tachineaza. Imi puteti da un sfat...(Cel mai bun sfat primeste Funda) Mersi anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
| Leptosome a răspuns:

Cine sunt acesti baieti ca sa-ti poata influenta caracterul? Nu-i baga in seama, daca tu esti sigura ca nu este adevarat nu ai de ce sa-ti faci griji. Cat despre formatia TH, candva mi-au placut si mie, dar acum na, mi-am schimbat si asteptarile de la o formatie... Oricum, nu pare genul ala de trupa ce isi propune sa-si induca fanii intr-o transa laughing. Sfatul pe per total este sa nu mai iei la suflet tot ce spun unele persoane cu lipsa creierului mare.

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ignora-i.Nu sunt ei asa de importanti.

| crish98 explică (pentru CautNume):

Asta incerc sa fac si nu ma lasa in pace simt ca ma exaspereaza...

| ILoveTacos a răspuns:

Emo vine de la emotiv, si este acum vazut ca un stil apropiat de cel punk rock.Acum,o persoana nu se poate numi emo doar pentru ca asculta un anumit tip de muzica sau se imbraca intr-un anumit fel(desi majoritatea "emo" cred ca sunt emo doar pentru ca poarta un anumit tip de haine). Daca tu nu te simti emo,atunci nu esti emo, si nimic nu pote schimba lucrul asta. Daca vrei ca baietii sa te lase in pace, intra pe wikipedia sau pe un alt site unde poti gasi definitaia trendului "Emo", scoate pe imprimanta informatiile si da-le sa citeasca. Daca inca mai cred ca esti emo dupa ce termina de citit, inseamna ca vor doar sa te enerveze si cel mai bine ar fi sa-i ignori.

Sper ca am ajutat!

| Scumpilicii a răspuns:

Buna! Uite, nu ii baga in seama, trateaza-i cu indifenta! Daca tu stii ca trupa nu te influienteaza, atunci stai fara griji! Bafta cu " prietenii ".
Funda?

| catalinkata a răspuns:

Ignora'i asa ii cel mai bine nu te lasa coplesit de rautatiile celor din jur. daca tie iti place muzica celor de la Tokio Hotel ascultai in continuare nimeni nu are dreptul sa te judece dupa genul de muzica pe care o asculti ..Bafta