| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema in dragoste.Va rog sa imi cititi intrebarea, va rog mult!
Sa incep:vara trecuta am cunoscut un baiat pe net si am fost impreuna ceva timp, apoi ne-am despartit si nu am mai vorbit pana la inceputul acestei vacante, cand m-a sunat si mi-a propus sa ne intalnim.Ne-am intalnit si pentru ca eu inca il iubeam l-am sarutat etc.Intr-un final a plecat la el in oras si am tinut legatura, iar saptamana viitoare vine iar.Noi practic nu suntem impreuna, dar din cate am inteles inca ma place.Precizez si ca s-a purtat frumos cu mine, adica a platit el totul, a mers unde am vrut.Sincera sa fiu mi-e frica de faptul ca va pleca si dupa ce isi face treaba aici cu mine nu ma va mai baga in seama... iar eu tin foarte mult la el, iar de cand ne-am intalnit ultima oara parca il plac si mai mult.Plus ca mai demult l-am intrebat daca vom mai vorbi dupa intalnire si nu era foarte sigur de asta. Oare mai am sanse sa ma placa?
Voi ce ziceti? Ar trebui sa-l las eu prima balta? Sau sa astept sa vina si sa vad daca pe urma ma va mai baga in seama? Pls help

2 răspunsuri:
| Tosario a răspuns:

Uite e greu sa mentii o relatie la distanta ei bine a fost dragut ca nu a fost un nesimtit care isi batea joc de tine dar relatiile pe internet, parerea mea, sunt cam false si nu tin mult.Eu iti sugerez sa iti gasesti pe ciineva mai aproape de tine deoarece iti va fi mai usor si nu va trebui sa astepti sa vina el iar in oras la tine.Sincer ar trebui sa ii dai papucii parerea mea. Sper ca ti'am fost de ajutor te pup si ai grija :*

| ZaNnii a răspuns:

Sincer? tipul nu meritha sa fi cu el. poate sa purtat frumos cu tine dar poate urmareste ceva iar dupa ce reuseste ceea ce sia propus te lasa balta ...nu stiu daca ai observat si prietenii pe care ii consideri prieteni te tradeaza dar mai ales un iubit care mai este si la distantabig grin! Parerea mea este sa renunti la el si sa nu te mai implici in relatii la distanta pentru ca nu vei ajunge binehappypentru ca nu ai cum sa stii foarte bine ce fel de persoana estehappy