| xBad a întrebat:

Am o mica problema : telefonul meu, iphone 5, s-a stins dintr-o data. Ecranul e complet negru si in mijloc e o rotita care se roteste neincetat.
L-am bagat la incarcat si tot acelasi efect are.
Face asa de 2 ore incontinuu si nu mai stiu ce sa ii fac!

Stie cineva care e problema? Sau s-a mai intamplat la cineva asa ceva?

Răspuns Câştigător
| RappaNow a răspuns:

Bună, îți recomand un hard reset, dacă nu te pricepi contactează cineva ce se pricepe la asta. happy

| xBad explică (pentru RappaNow):

Hard reset este atunci cand sterg totul de pe el, ca si cum ar fi nou?

| RappaNow a răspuns (pentru xBad):

Da. Trebuie să ai un pc, mufă de la telefon la calculator și ITunes instalat pe el. După ce ai toate cele enumerate ține apăsat pe butonul "home" adică butonul principal și pe butonul de închidere/deschidere până îți apare un semn cu ITunes. După o să îți deie opțiunea de resetare și actualizare și actualizezi happy

| xBad explică (pentru RappaNow):

Multumesc enorm! Sper sa mearga!