| skriil a întrebat:

Am o nelamurire. Fetele care fac tutoriale pe youtube sau diferite blog-uri ori site-uri, castiga bani din asta? dar daca iti faci un blog cum poti sa castigi si bani din el? sunt curioasa. FUNDA

2 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Unele poata ca da, cele mai multe nu.
Sunt multe metode de câstigat bani pe internet.
metoda de care vorbesti este adevarata daca este aplicata ca lumea.
In clar, trebuie sa faci un blog cu o tema foarte cautata de exemplu pentru colectionari de timbre sau tutoriale diverse.
Asta pentru ca sa ai o multime de vizitatori. Când ai facut cel putin 100 de vizitatori pe zi, ceri colaborare cu diferite firme si vei pune pe blogul tau o reclama. De câte ori cineva face click pe reclama, cad bani in buzunarul tau. Bineinteles ca 99 la suta nu vor sa apese pe reclama. Dar ii poti obliga subtil.
De ex: Pentru a vedea poza sau tutorialul apasati pe reclama de mai jos...
Mai sunt si alte metode mult mai rapide de câstigat bani.
Atentie la escroci care-ti cer bani sa intre intr-o afacere extraordinara pe internet!

| georgiana999 a răspuns:

Nu primesti bani adica ti-ai facut un blog si gata, nu-ti cad din cer. Cel mai simplu este sa lucrezi la firme (eventual le cauti pe net) sau prin hackuri de EX: un hack care daca cineva trimite un mesaj la ( nr tau de tell de ex) iti da cativa euro.sau niste siteuri cu jocuri care trebuie sa fie platite ca sa fie jucate.