| Mariadrobota7390w01 a întrebat:

Bună TPU!
Am o nelămurire. Sunt împreună cu un baiat de 6 luni de zile și pot spune ca pe parcursul relației acesta s-a schimbat destul de mult. Este o persoana noua cu un caracter nou. S-a schimbat din punct de vedere al gândirii cât și a felului sau de a arăta. Avea parul lung, acum s-a tuns scurt. Și-a schimbat felul de a se îmbrăca, a început sa aibă hobby-uri noi și un caracter complet nou. Azi s-a decis să-și facă un piercing în buza și un tatuaj pe braț. Eu una nu am nimic cu persoanele ce au piercinguri sau tatuaje, dar în general mie nu-mi place stilul ăsta. Știu ca est alegerea lui și depinde de el daca îl place și își dorește asta, dar eu nu ma pot obișnui cu ideea cu el se schimba pe zi ce trece atât de tare. Începe să-mi dau seama ca nu este persoana pe care o știam eu și de care m-am îndrăgostit. Nu știu ce sa fac. Nu-mi convine sa facă aceasta schimbare, mai ales ca deja trece la lucruri permanente, precum tatuaje și piercinguri. Am vorbit cu el despre asta și i-am spus ca nu agreez lucrurile astea dar pur și simplu ma ignora și vrea sa facă doar ce își dorește el. Cum ar trebui sa reactionez?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cati ani aveti? daca aveti sub 20 si ceva is normale astfel de schimbari, e varsta, persoanele de schimba aproape integral si ca stil si ca comportament. N-ai ce sa faci, daca el asa a simtit sa faca, aia e, nu-ti place de el cum e asa, nu-i mai irosi omului timpul si cauta pe cineva pe placul tau.

| Bondarel99 a răspuns:

Asa sunt adolescentii, se schimba, experimenteaza lucruri noi. Tu ori il accepti asa cum e ori iti gasesti pe altcineva. Lasa-l sa fie cum vrea el, daca ii impui sa faca ce vrei tu o sa se indeparteze el de tine.

| Plato a răspuns:

Teoretic, daca-l iubesti il susții.
Daca nu poti trece peste asta, nu e nicio problema, inseamna ca nu-l iubesti si atunci il lasi si gata.
Nu te simti obligata spre nimic, daca vrei sa-l lasi, nu ezita. Dati-va sansa sa va intalniti jumatatea, nu pierdeti timp degeaba daca nu va potriviti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La el probabil e doar o faza sa spun asa aceasta schimbare. Va dura ceva. Nu mult. Dar daca nu poti sa-l accepti cu micile sau marile defecte, mai bine lasa-l. N-are rost sa va irositi timpul unul celuilalt