| Dienuttza a întrebat:

Am o prietena putin grasuta si are celulita vrea sa poarte pantaloni mai scurti si nu poate ca se vede urat ce sa faca sa scape de ea!? As ruga fetele in special sa ma ajute!happy Multumesc

Răspuns Câştigător
| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Eu sunt baiat dar cred ca pot ajuta.
Raspunsul este foarte mult sport,alergat,exercitii cardio pentru slabit dar si tonifiat in acelasi timp.
Grija mare la ce manaca, aici va trebuii sa aleaga la ce tine mai mult la hamurgeri,pizza,copane sloioase,sucuri acidulate,bere si cartofi prajiti sau la fund ferm, saltat, bombat, moale, omogen si drept si coapse tonifiate, subtiri si bine formate.
Va trebuii sa inlocuiasca alcoolul sau sucurile cu ceaiul.
Fara dulciuri ci doar fructe si miere de albine, echivalentul natural si sanatos al dulciurilor.
De asemenea mai exista si diferitele lotiuni si creme daca este prea grabita si prea obsedata de aceasta problema si bineinteles daca are si bani cu ce sa plateasca aceste creme care "cica" te scapa de celulita si de metodele grele cum ar fi miscarea.
http://www.eva.ro/......l-816.html
P.S. Stiai ca "Femeile au mai multa grasime in corp decat barbatii, de aceea ele sunt predispuse la aparitia celulitei" am aflat-o si eu acum si m-am gandit ca da bine:)

| Dienuttza explică (pentru FlorinIFBBPRO):

Ea a mai incercat sa slabeasca dar nu prea poate adica nu slabeste mult pe cat de mult incearca happy i-am sp dar acum depinde de ea!

| Numero1 a răspuns (pentru Dienuttza):

De ea a depins mereu. Probabil ca asa este gena ei mai grasuta orice ar fi. Acestui gen de om ai este mai greu, mult mai greu sa slabeasca.
Dar daca e frumusica si amuzanta poate nici nu mai este nevoie sa slabeasca degeaba, doar sa scape de celulita, desi ca sa scapi de celulita cam trebuie sa slabesti.
Ureaza-i bafta in tot ce face si incurajeaz-o sa nu se lase.
P.S mersi pentru funda.

| Dienuttza explică (pentru Numero1):

E o fata de milioane si multi baieti o plac!happy Multumesc frumos!

9 răspunsuri:
| MaddSkillz a răspuns:

"o prietena" aha laughing.
mergi la sala ^.^

| Dienuttza explică (pentru MaddSkillz):

Pai ce sa spun decat sa te bagi si sa deranjezi pe unele persoane mai bine stai in banca ta nu cred ca la 1.71 sa ai 56 de kg sa fiu grasa dar asa le place unora sa se bage in seama nai ce le face phbbbbt

| MaddSkillz a răspuns (pentru Dienuttza):

Unor fete le sta chiar bine putin mai "plinute" big grin

| euSUNTasta a răspuns:

Pai in primul rand sa evite sa manance seara si sa mearga la sala iar daca nu are posibilitati ar putea sa alerge abdomene ajuta foarte mult.big grin

| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Sa isi faca un regim alimentar bine pus la punct dar sa nu uite de miscare, spune-i sa isi aleaga o activitate sportiva preferata unde se v-a recrea, si isi va face si un tonus bun.

| MikaThaTheIubejte a răspuns:

Buna,cred ca prietena ta ar putea sa inceapa o cura de slabire, sa faca mai mult sport si daca esti un prieten adevarat, sa o ojuti si tu; sa mergeti impreuna sa alergati in parc si alte deastea.Ai sa vezi ca in 2-3 saptamani o sa mai nscada celulita din zona soldurilor si din zona pulpelor. Sper ca ti-am fost de ajutor.