| aylyne a întrebat:

Buna TPU am o problema...acum 2 zile am sarit de pe o banca cam la 1 m inaltime numai ca am sarit in sus si am aterizat cu picioarele drepte(nu erau indoite de la genunchi)am sarit in calcaie si am simtit o durere iar acum inca ma doare destul de tare pot merge dar ma doare, mai ales daca nu il leg cu fasa elastica Ce sa fac nu vreau sa mi-l pun in ghips oare trebuie neaparat sa merg la doctor? sau ce credeti ca as putea avea? oare e fisurat sau rupt? ajutati-ma va rog... dau sundita si vot la toti care raspund

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la medic pana nu se pune mai grava situatia e ceva rau daca te doare si radiografia spune cu exactitate daca e fisura sau ruptura.

| ewygirl a răspuns:

Poate ti l-ai fisurat.Parerea mea e ca trebuie sa consulti un specialist.si el iti va spune ce ai mai exact...si ce trebuie facut

| buterfly a răspuns:

Pai eu te-as sfatui sa mergi la un medic pentru ca e posibil sa iti fi fracturat ceva si daca stai si doar astepti sa iti treaca poate sa se agraveze, doamne fereste.
Mai bine sa fi precauta!happy

| inger02 a răspuns:

Pai eu cred ca tiai luxat picorul pentru ca ai avut o cadere brusca.eu zic sa iti pui gheata la picior si sa til masezi big grin baftawinking

| Aylee a răspuns:

Rupt nu, fisurat e foarte posibil, mai bine du-te la doctor de vrei sau nu e spre binele tau.

| Snk01 a răspuns:

Acum vreo 2 ani am sarit si eu cam de la 1-1.5m si m-au durat calcaiele cam 3-4 zile dupa aceea, o sa iti treaca stai linistita

| LovKid a răspuns:

Buna!
Saritura ta nu pare atat de grava dar. daca chiar te doare atat de rau.s-ar putes a fie ceva mai serios.
Sfatul meu este sa vorbesti mai inati cu parinti.iar daca ei hotarasc sa te duca la doctor asta iti recomand si eu! si nu trebuie s fi ingriorata din cauza ghipsului si eu am avut un picior in ghips cateva luni si nu a fost asa rau!happy
Sper ca te-a ajutat. funda?happy