| DoamnaGasca a întrebat:

Am o problema, am cunoscut acum ceva vreme un tip care mi-a picat cu tronc și as vrea sa îi compun o poezie pentru a-l inpresiona. Ploblema este ca sunt praf la poezii și ma gândeam ca este cineva pe aici care sa îmi compună acea poezie sau sa îmi dea sfaturi. (PS: știu ca pare stupid dar nu doar fetele pot fi cucerite așa happy )
Țin sa precizez ca tipul e înalt are par negru, barbă și ochi căprui și il cheamă Andrei (PS sunt mulți Andrei pe lumea asta nu dați cu pietre am făcut o descriere generala nu am dat informații vitale)

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi poezia se scrie cu informații vitale. Cum arată știe și el. Poezia cum vrei să fie, ce gen, catren, elegie, poem, lungă - scurtă, ar trebui să dai și informații vitale despre tine, să simtă ca vine de la tine.

Mi-ai căzut cu tronc, Andrei,
Vino, ia-mă dacă vrei.
Vrea să te fac să fii gelos.
Vii?
Că dacă nu, îmi caut alt cocoș.

Asta e o mostră, pe gratis.
Restul, la un leu cuvăntul, plata înainte, să nu avem, vorbim discuții.

| DoamnaGasca explică (pentru sadrian46):

Îmi place mostra ta e directa am sa o folosesc. Felicitări ai primit fundă

| sadrian46 a răspuns (pentru DoamnaGasca):

Oh, te rog nu fă asta, bietului băiat. Eu am conceput ca o ironie, să mă distrez.
Eventual, o să poți verifica dacă are și practică simțul umorului, ceea ce este destul de important.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" DoamnaGasca : un tip care mia picat cu tronc și as vrea sa îi compun o poezie... este cineva pe aici care sa îmi compună acea poezie"

incepi relația cu o minciună, nu e de bine!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu te pricepi sa faci o poezie... nu o face, pur si simplu. De ce sa te prefaci? Si mai rau, sa pui pe cineva sa faca asta? Sunt si alte moduri prin care poti sa faci o persoana sa te placa.

| Andreeush a răspuns:

E urât să îi dai o poezie scrisă de altcineva.