| Biaa14 a întrebat:

Am o problema. Am un handicapat de coleg în clasa,ca altfel nu pot sa îl numesc și mereu vorbește urat cu fetele,înjură. Și anul trecut am avut o problema cu el deoarece se baga singur în seama și m-a înjurat și eu la fel. Și am zis ca sa îl spun dirigintei,dar el mi-a zis ca mă spune ca stau cu un baiat ca nu stiu ce fac. Tot l-am spus și diriginta nu i-a făcut nimic, i-a făcut doar o morala și după ce am ieșit de la ore iar începuse. Astăzi eram la școală și ne jucam în pauza și o colega de-a mea se "certa" cu un coleg și a început el sa se bage ca replica aia e veche de doi ani și sa se înjure și a facut'o "cioara

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Singura solutiie este sa il ignori. Cand vine si se baga, ii intorci spatele si pleci. Daca ai si alti colegi pe care ii deranjeaza comportamentul lui, va puteti uni sa il izolati.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e violent si ai o imaginatie bogata poti sa-l injuri sau sa-l jignesti in cel mai subtil mod.Nu rezolvi nimic cu asta dar te vei simti mai bine.

| EuAnonimul a răspuns:

Unei astfel de persoane nu ai ce sa-i faci. Asa se procedeaza si la e' in familie plus ca daca e' nu vrea sa se schimbe nu o va face niciodata. Solutia ar fi ca toti sa-l evitati, sa-l lasati sa injure pana cand se plictiseste si desigur sa nu radeti la glumele lui niciodata. Nu mai aratati ca va deranjeaza comportamentul lui deoarece el va incerca sa va streseze cat mai mult, doar atat il duce capul.