| Alina14_7933 a întrebat:

Am o problema cam mare. Dar, ca sa fiu clara de la inceput, nu vreau pareri si comentarii gen "stai cuminte", pentru ca veti intelege si voi ca nu pot.
Sa incep : parintii mei. Problema oricarui adolescent, nu? Imi impun o groaza de reguli si tot felul de restrictii. Le-am respectat 16 ani de zile, dar in cateva luni fac 17 si ei ma vad tot o fetita care nu poate avea grija de propriile sale decizii. Sunt, sau cel putin ma consider, matura pentru varsta mea si cu capul pe umeri. Intr-adevar, sunt o fire mai rebela, dar la capitolul parinti mereu m-am educat si i-am respectat. Atat pe ei, cat si regulile lor.
Azi dimineata mama mea mi-a interzis sa mai merg la sala pe motiv ca nu am destul timp sa invat. "Zbengui toata ziua prin oras si apoi sunt obosita". M-am saturat sa aud asta, care de fapt provine de la tata ( tata o influenteaza in tot ce imi zice, mai exact). Mama e o fire sensibila. Mai apoi, tata a venit sa imi spuna ca imi vor face un orar pe care eu il voi respecta. PANA CAND? AM 17 ANI, UN PRIETEN, PRIETENI, etc.
Sfatul pe care il cer : cum sa ii determin sa imi acorde libertate mai multa? As vrea sa incerc varianta de "bad girl", pentru ca toate cele de "good girl " le-am incercat deja.
Var rog ajutati-ma sad.

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Ce ai facut recent?
dupa cate spui acum au venit cu programul mai strict

| cosminjuve a răspuns:

"STAI CUMINTE" fetita"