| Hellboy96 a întrebat:

Bună TPU!

Am o problema cât de cât mare...
Eu cu un coleg, cu care sunt și prieten am facut o mare prostie. Ne-am gândit sa facem un profil de Instagram cu un copil autist (chiar e autist) cu scopul de-a ne amuza.
Copilul bolnav este in clasa a 6-a, iar eu cu colegul meu în a 8-a.
Faza era ca el făcea pozele cu copilu', mi le trimitea și eu le postam.
Întrebarea mea ar fi: Ce consecințe pot fi? Au aflat de asta aproape toți profesorii și directoarea.
Mi-e frica sa nu mi se scadă nota la purtare sau sa nu fie ceva mai grav.
Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfinte sisoe. Ce fel de om rade de un copil cu handicap? sa puna poze cu el pe Instagram?
Este foarte grav ce ai facut, dar probabil ramane la nivel de scoala.
Daca parintii lui ar fi facut plangere, si v-ar fi dat la tv sau la ziar, gen "2 copii au ras de un copil cu handicap, respectiv autism, l-au pozat si l-au pus pe retelele de socializare"
ati fi fost mancati de societate amandoi pentru asta, si nu voi cat parintii vostii, care nu v-au invatat ca nu e ok sa razi de un copil cu handicap, si sa va explice si de ce.
Foarte urat.

| EvilMayDie64 a răspuns:

In cel mai bun caz, o sa ti se scada nota la purtare. Asta daca stergi contul de Instagram si iti ceri scuze copilului si familiei lui. Ba, uneori ma intreb, ce substanta aveti unii in cap pe post de creier?

| AndreiDutu a răspuns:

Șterge profilul de Instagram și keep secret tu cu colegu tau...nu o sa se afle