| Dede1899love a întrebat:

Am o problema cateodata imi lacrimeaza ochii si ma doare capu si cateodata simt ca si cum m-ar lasa vederea(vad in ceata)Oare am nevoie de ochelari! Ce sa fac ca eu nu vreau sa port!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Evită să mai stai mult timp în fața computerului/TV-ului, iar dacă este necesar (proiect, eseu, etc) fă pauze de 5-10 minute.
Vizita la medicul oftalmolog nu este exclusă.
Dacă vrei ca afecțiunea să nu avanseze, va trebui să porți ochelari/lentile.
Baftă!

2 răspunsuri:
| apples a răspuns:

Ai viermi intestinali.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da vederea in ceata si durerile de cap inseamna ca ai nevoie de ochelari. De ce nu vrei sa porti, daca iti fac bine?