| WeakSide a întrebat:

Am o problemă cu fetele, deci până acum nu am avut vreo prietenă și nici nu cred că voi avea prea curând. Prin mesaje vorbesc cu unele fete, dar în real nu am șanse cu niciuna. E frustrant să ieși pe afară doar cu băieții, vorba cu toate la timpul lor nu prea merge, pentru că sunt cazuri în care nu s-a întâmplat.

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Te cunoști cu fetele alea cu care vorbești prin mesaje sau pur și simplu îți încerci norocul pe Facebook? Sfatul meu e să vorbești doar cu cele pe care le cunoști și să nu te arunci din prima la cele mai frumoase și populare fiindcă astea nu vor băga niciodată în seamă un tip obișnuit. Începe și tu cu cele gen rățușca cea urâtă, vor fi mai dispuse să flirteze cu tine. Află ce pasiuni au, ce le place să facă în timpul liber, caută clipuri amuzante, trailere de la filme foarte așteptate, cântece noi ale cântărețului lor preferat și pornește de acolo o discuție. Dacă te limitezi doar la "Bună, cf?" în fiecare zi, devii plictisitor. Și, dacă vezi că nu merge, nu insista că e mai rău să pari disperat.

| Eireann a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti cu ele prin mesaje si daca merge bine le inviti in oras?

| WeakSide explică (pentru Eireann):

Port conversații gen, bună, ce faci. nu par interesate de mine chiar dacă schimb subiectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai esti dependent de telefoane si mesaje, si de retele de socializare.
Si ai uitat cum sa mai socializezi in societate.
Daca tu nu iesi afara din casa sa le cauti, n-o sa-ti vina nici una sa iti bata la usalaughing)
Noi faceam gasca de baieti si luam la "scanat" tot cartieru, si unde vedeam un grup de fete, fara baieti, hop si noi acolo laughing)
in tineretile mele.

| RomâniaUnită a răspuns:

De unde ști ca nu ai șanse cu ele, îți dau un pont fetelor le place umorul im mare parte, în special cel pur, dar unele subt atât mișto încât accepta și umorul dus spre nesimțirelaughing)
Powergirls