| Jfjren a întrebat:

Buna TPU! Am o problema cu mancatul excesiv si nu stiu ce sa mai fac. Imi este foame mult prea repede! Indiferent de cat de sățiosă si proteica este mancare mi se face foame dupa o ora sau doua. Chiar nu mai stiu ce sa fac caci din cauza asta mananc extraordinar de mult. Aveti ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VelicanEmilia a răspuns:

Abtine-te din a mai manca asa mult. Fa-ti un program de masa si respecta-l. Chiar daca ti-e foame, fa-ti o salata, mananca un mar pana iti inveti organismul sa consume cantitati mai mici de hrana. O sa-ti fie greu la inceput, dar incearca sa rabzi daca e nevoie. Daca crezi ca nu poti sa te descurci, mergi la un nutritionist.

| Jfjren explică:

Sățioasă*,scuze.