| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema, deci, am 11 ani si azi la dus mi-am. (mi-e cam jena) deschis clitorisul si acolo era ceva alb care imi tot iesea pe afara si se faceau frecatei cand frecam,si am apasat cum am apasat si mi-am scos branza aia alba din clitoris si de fapt era putin galbuie, am apasat-o putin si s-a stalcit si mirosea fff urat. E NORMAL?
p.s: dupa ce mi-am scos chestia aia m-am simtit mai usurata intr-un fel.
FUNDA, VORBESC SERIOS!

5 răspunsuri:
| Dedesmille a răspuns:

Da, este normal, este ceva care protejeaza ce ai tu pe acolo(sti la ce ma refer). Deci nu iti face griji, dar daca totusi nu esti convinsa poti intreba un medic ginecolog, nu e o rusine:*Funditaa?smugpuppy dog eyes

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Http://www.mamicamea.ro/......stora.html ai aici tot ce trebuie sa stii despre scurgerile vaginale+masuri de igiena:)

| micutsaa21 a răspuns:

Wow.e bun ca ai avut curaj sa spui..eu cred ca e normal se curata corpul..pana in clipa cand nu vom mai fi virgine..si eu la fel patesc si asa si prietenele mele chiar vorbeam intr-o zi cu ele de chestia astabig grin sa nu te sperii n-ai de celove struck

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o zona unde ai neglijat probabil pana acum sa o igienizezi.Mentine-o curata si nu vei mai avea probleme.

| Liviu a răspuns:

Te-ai simtit mai usurata, sau te-ai simtit mai bine? poate te-ai excitathappy
E ceva normal la virsta ta(cred lol?)
Oricum vezi sa nu faci un obicei din atins clitorisullaughing
Si eu la 14 ani habar aveam cei ala citoris, ptou, generatia asta 'faisbuci'