| Erekest a întrebat:

Am o problemă. Eu și iubitul meu suntem împreună de un an și jumătate.
Am aflat recent că, la începutul relației noastre mai era cu încă o tipă, el mi-a jurat că în timp ce era cu mine nici nu s-au întâlnit, doar ce aveau nickname-urile pe Facebook și vorbeau. Am mai aflat că tot timpul ăsta mai vorbea cu o altă tipă, îi mai făcea avansuri uneori, dar el spune că au fost doar niște glume și că își bătea joc de ea. Într-o seară când ne-am certat și-a dat întâlnire cu tipa aia.
Mi-a jurat că nu o să mai greșească și că mă iubește foarte mult și vrea să mă vadă fericită. Să-l cred? Ce să-l pun să facă (nu suntem în basme, știu, dar nu știu cum să mă exprim aicirolling on the floor )ca să-mi demonstreze asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a demonstrat destule, din cate spui aici. Nu te iubeste.

| Erekest explică (pentru darrio2007):

Nu știu...în unele momente mi-a demonstrat că mă iubește. I-aș mai da o șansă..totuși a trecut un an și ceva...și nici eu nu am fost ușa de biserică, însă mi-am reparat greșelile și i-am arătat că îl iubesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru Erekest):

Cam complicata relatia voastra.

| Andreeush a răspuns:

Dar când ți-a zis că vorbea cu acea fată, făcea glume cu ea și doar își bătea joc de ea nu ți-a trecut prin cap că nu merită să îți pierzi timpul cu un asemenea specimen?
Păi dacă el vorbește cu alte fete în timp ce are o relație cu tine e clar că nu te iubește.

| llleo a răspuns:

EREKEST, dragă, tu ești în măsură să decizi lucrul ăsta. Tu hotărăști dacă vrei să-l crezi sau nu. Pentru că tu îl cunoști. Noi nu cunoaștem persoana respectivă și nu putem ști ce zace în el. Și nu trebuie să-l pui tu sa facă ceva anume pentru a-ți demonstra iubirea pe care ți-o poartă. Trebuie să vină de la sine... Strict opinia mea. Spor.