| anonimooouuuusssellle a întrebat:

Am o problemă. Ieri m-am certat cu crush, un baiat de la mine din clasă.
In principiu, ne-am certat pentru ca eu îi spusesem mai demult ca il plac și am vorbit cu un prieten, care stie că imi place de acel baiat si eu i-am spus prietenului meu că nu mai sunt prea atrasa de crush, pentru ca el si asa nu ma place (nu a spus-o el, ci am presupus eu) și el, acum ceva timp (aprox. 1 an) era atras de o fata din clasa noastră, care il avea pe "vino-ncoace", adică avea forme. El mi-a spus că ar trebui sa mai incerc, poate ma place, si eu i-am spus ca nu mai are rost... Dupa cateva minute, intra iar pe mess si ma intreaba : "Auzi? Dar tie iti place de X?"(colegul meu de banca, vorbeam destul de des cu el si el a presupus ca ne placem) si eu i-am spus ca nu, ca nu sunt atrasa in niciun fel de el. Si i-am spus ca el oricum e cu fata aceea pe care o plăcea crush acum ceva timp in urmă. Daaar, prietenul asta al meu stia ca eu vorbesc cu colegul meu de banca fix de la crush! Si i-am spus prietenului meu să-i transmită crushului meu (adică, vărul lui, ce coincidență, nu-i așa?!) ca nu am cum sa am o relatie cu al meu coleg de banca, din cauzele precizate mai sus. Prietenul meu, adica varul lui crush i-a spus crushului meu că nu are de ce să-si mai faca sperante ca va avea o relatie cu fata aceea pentru ca ea este intr-o relatie cu alt baiat. Si de aici crush a inteles ca eu sunt geloasa pe acea fată și mi-a spus să nu mă mai bag in viața lui aiurea. A spus-o intr-un mod cam dur, zic eu, adică mi-a zis "să ai grijă când iti mai deschizi gura aia" și "ia-o ca pe un avertisment". Si, curioasă fiind, dacă n-ar fi fost doar avertismnet, ce mi-ar fi facut. El a încercat să o dea cumva mai bine și să zică "nu măi, doar un sfat mai pe intelesu' tău", iar cu acest "pe intelesu' tău" am incercat să-l enervez din nou. Si i-am spus "da acum ma faci si proastă?" Si el a zis că nu, ca am inteles eu gresit ș.a.Dar am trecut peste asta. I-a cerut fratelui lui sa-l ajute, să-i dea un sfat, sau ceva, pentru ca i-a dat fratelui sau screenshot cu *conversatia lui cu mine. Eu i-am spus ca nu e ok sa-i dea conversația noastra si altcuiva. Precizez ca eu am aflat ca i-a trimis captura de ecran chiar de la fratele lui, care mi-a trimis mesaj după.
Bon, dupa toată chestia asta, mi-a spus așa : "Gata. S-a terminat." Si eu l-am intrebat "ce s-a terminat?" Si el mi-a zis sa incheiem subiectul. Am zis "ok. Incheiem subiectul, daca vrei." Si dupa ce am zis asta, m-a intrebat : "și? Ce mai zici?" I-am spus ca nimic interesant. L-am intrebat si eu pe el si mi-a raspuns.
Nu am rămas certați in asa fel incat sa nu ne mai vorbim. Lui, pare sa-i pese de mine, dar nu stiu exact ce e in mintea lui...
Cand am vorbit cu prietenul meu, adică varul lui Crush, mi-a spus ca nu am de ce sa ma tem, are toate motivele sa ma placa, sunt deșteaptă, arat bine, deci e ok si pe interior si pe exterior. Si mi-a spus ca nu vrea sa jigneasca pe nimeni, dar cel putin, mie nu-mi cad sprancenele după ce fac duș laughing
Acum, nu ma laud cu nimic din cele spuse. Va rog sa-mi raspundeti sincer, poate mai exista persoane care au trecut prin asta, sau care imi pot da un sfat bun. Ce credeti? Mă place? Nu mă place? Ajutați-mă, va rog, cat mai repede!
[Fără hate, pls]
Dau fundă și vot celui mai bun raspuns! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el?

| anonimooouuuusssellle explică (pentru Andreeush):

Am vorbit cu el deja. Doar ca am avut incredere oarba. Am aflat mai tarziu, chiar azi cine e de fapt si mi.a demonstrat.o chiar el... aia e!
Mersi frumos de raspuns! Sărbători fericite!

| Andreeush a răspuns (pentru anonimooouuuusssellle):

Nu te mai gandi la el ca nu merita. Viata merge inainte. Fii optimista.
Craciun fericit!