| Bree150 a întrebat:

Am o problema. Îmi place de un coleg de clasa. El nu stie asta. In timpul orelor obisnuiesc sa mă holbez la el. Câteodată il surprind si pe el uitându-se la mine doar ca se uita un pic ciudatel. Adica, atunci cand se uita la orice alta fata, se uita cu o anumita tandreţe la ea si cand se uita la mine se uita ca si cum m-ar spiona. De parca imi analizeaza fiecare miscare pe care o fac( mentionez ca sunt foarte timida si presimt ca lui i se pare ceva ciudat ca nu prea vorbesc cu nimeni si ca sunt un pic aeriana cateodata). As vrea sa stiu de ce se uita asa la mine (adica oare ce gandeste despre mine de se uita in felul ala).
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Girl1404 a răspuns:

Cred ca si lui ii place de tine, adica baietii in general ascund ce simt pentru persoana iubita, recunosc si mie mi s-a intamplat asta si credeam ca ma uraste pentru ca se uita mai cuidat dar in final ne-am imprietenit si am aflaat ca de fapt ii placea de mine. Daca vrei sa afli ce simte pentru tine incearca sa vorbesti cu el iar daca nu reusesti sa-i vorbesti personal intreaba un prieten de al sau caruia ii spune mereu totul si iti vei da seama. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te holbezi la el e normal sa se uite la tine. Baietilor le plac fetele care se holbeaza la ei.

| L1feDRAIN a răspuns:

Logic, se uita la tine pentru ca a observat ca te holbezi la el des, de ce cu o privire mai "ciudata"? posibil din acelasi motiv.
Ce cred eu despre asta:
Tu te holbezi la el des, el se mai uita la tine sa verifice daca tot la el te uiti, din asta rezulta ca isi da seama ca tu "ai ceva" cu el,
DAR asta nu inseamna ca lui ii place de tine.
In astfel de situatie mai bine asigurate la nivel maxim ca el simte acelasi lucru inainte de ai spune, daca nu, nu-i zi ca totul se va transforma intr-o dilema catastrofala daca tu nu te vei putea "dezlipi" de el.
Poti sa faci aluzii ca-l placi, mai departe tu decide, poate totul ce am scris aici este o prostie, pentru ca detaliile sunt cam putine.

O zi buna.