| Anonim09943 a întrebat:

Am o problema.La matematica am rămas corigent pe primul semestru cu media 4.Pe acest semestru trebuie sa îmi iasă media 6.Notele mele sunt:6, 6,6, 5,4 si 6 in teza.Profa mi-a spus ca nu îmi iese media cu notele 6, 6, 6, 5,4 (notele fara teza) si intr-adevar am media 5, 40 cu aceste note. Dar cu nota de la teza (6) am media 5, 55 (de asta nu a spus nimic) si acum nu stiu ce medie mi-a dat. Ma puteti ajuta?

P.s:sunt clasa a-VI-a

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Iti iese 5.55. Ori nu stie sa calculeze profa ta, ori incerca sa te sperie. Stai fara griji!

| Anonim09943 explică (pentru Anon31241212):

Mulțumesc frumos.revin mâine cu rezultatele

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

22.2/4= 5.55 Asta e media ta finala, ai trecut. Iti iese media 5 (anuala).
Uite aici calculele pe care TPU nu m-a lasat sa le postez, nu stiu din ce motiv: https://imgur.com/a/f5OurKS

| anonim123453313 a răspuns:

Inseamna ca ai trecut clasa