| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema....sunt clasa a 8a, iar noi dam simulari din luna in luni la romana si matematica.

Anii trecuți aveam toți medii de 5-7 si mai sus (eu aveam medii de 6 Sau chiar 7) si 3

Anul acesta ni s-a schimbat profesoara, iar acum notele noastre au scazut considerabil, iar acum suntem 10 copii corigenți.

Eu am următoarele note:3, 4,6 si 7 in teza, asa ca am nevoie de un 7 in simulare.(notele de la simulari sunt trecute in catalog)

Aceeași problemă o am si la chimie, dar acolo ne trece pe toți.

Ce trebuie sa stiu pentru nota 7 la simulare?

Din semestrul următor, cum as putea sa imi mentin notele in jur de 5-6-7 la matematică, dar si la chimie?

Tin sa precizez ca la restul materiilor ma descurc (la romana am media 7, la istorie media 8, la geografie media 7, la fizica media 7, la franceza media 8, iar la engleza media 9)

Multumesc!

Dau funda celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

''Cum as putea sa imi mentin notele?'' Pai invata, ce altceva sa faci laughing? La fel si pentru simulare, nu v-a zis profa ce sa invatati sau n-a facut nici o recapitulare? Daca nu, mai tot ce ai facut pana acum si crezi ca e mai important. Nu stiu la ce va ganditi unii sau la ce va asteptati cand puneti astfel de intrebari.