| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă.

Vreau sa încep sa ma epilez. Am vorbit despre mama cu asta și a spus ca ma doare extreeeeem de tare. Îmi e frica. Btw : e epilare cu ceara fierbinte. Și nu am alta opțiune :ori ma epilez cu ceara ori nu ma epilez deloc deci va rog sa nu căutați alte soluții, le știu deja. Am câteva întrebări :

*cât de tare DOARE?
*cât de lung trebuie sa fie firul de păr?
*îmi puteți explica îndelung procesul?
*câteva sfaturi

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu am încercat o dată epilarea cu ceară și nu a fost o durere insuportabilă. Acum depinde de fiecare, oricum nu a murit nimeni din asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Doare,dar nu a murit nimeni de la asta. laughing
3-4 mm
Ai toate instructiunile pe cutie.
Mai gasesti videoclipuri de Youtube cu experientele fetelor. happy

| Antopuff a răspuns:

Este si normal ca mamele sa descrie foarte dureroasa epilarea cu ceara pentru ca pe vremea lor acea ceara de fierbea pe aragaz sau mai stiu eu cum. In ziua de azi nu se mai practica aceeasi metoda. Dar dacă iti este asa de frica poti sa te duci la un salon sa încerci acolo si apoi acasa. Sau încerci epilatorul. Si da, o sa te doară până te obisnuiesti cu senzatia.

| Anca32 a răspuns:

Eu nu recomand epilarea cu ceara pentru ca este dureroasa și parul îți creste mult mai repede.