| imjustagirl000 a întrebat:

Am parul mai lung si am decis sa ma tund pana la umeri, dar cum am parul drept nu stiu ce sa zic. Am vazut aceasta poza:
https://pin.it/dim7dz5emdgvqq
si mi s-a părut superb, dar cum am mai spus, eu am parul mai drept. Acum depinde, asa lung, este mai ondulat, dar nu stiu cum o sa fie scurt. Idei de ce as putea face ca sa fie asa mai messy? Ceva produse pe care le.as putea folosi? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Mortish a răspuns:

Tehnica de ondulare a parului fara nicio sursa de caldura implica folosirea unei bentite elastice. Periaza bine parul umed si pulverizeaza-l cu o solutie salina, pentru ca buclele tale sa-si mentina supletea pentru mai mult timp. Pune-ti bentita in jurul capului si pe frunte, apoi ia o suvita de par si roteste-o peste bentita. Cu grija, apuca urmatoarea suvita de par, trece-o si pe aceasta peste bentita si continua in acest mod pana cand ajungi la ceafa.