| Nanabanana a întrebat:

Am sa pun cateva întrebări și să vorbesc un pic despre situația din România. Sunt clasa a9a si toti zic ca a9a e cea mai faină clasă de la liceu si ca nu trebuie sa o ratezi, dar eu sincer am impresia ca mi-am ratat clasa a 9a din cauza "pandemiei". Clasa a9a a fost superbă până sa se închidă școlile, mergeam cu plăcere la școală, colegii erau super, m-am îndrăgostit si mergeam pe drumul cel bun din toate punctele de vedere. Înainte de tot circul trebuia sa mergem intr-o excursie cu clasa si cu alte clase paralele si cu băiatul pe care îl plac, dar s-a anulat bineînțeles. Sunt trista din multe motive. Nu am apucat sa ii spun te IUBESC, nu am facut excursie si cumva am ratat clasa a9a. Acum cateva întrebări. Credeti ca am ratat cea mai faină perioadă din liceu(a9a)? Care din anii de liceu vi s-a părut cel mai fain?(a9a, a10a,a11a,a12a)? Sper sa se recupereze excursia, ce ziceți există șanse să mai facem excursia? Si ultima intrebare: Mie imi plac foarte mult excursile in țări străine, mai ales cu oameni faini. Credeți că mai apuc sa fac măcar vreo 4 excursii in țări străine la liceu?

2 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Si eu sunt clasa a9a si recunosc ca am cam aceleasi ganduri ca si tine. Si mie mi se pare ca am ratat ceva misto,,, bobocimea'' cum s-ar zice. Dar trebuie sa recunoastem ca sunt altii intr-o situatie mai naspa. Cei de a8a si a12a. Iti dai seama ca in ultima zi in care s-au dus la scoala nu s-a gandit niciunul ca e posibil sa nu se mai vada. Se fac ore online, dar nu e acelasi lucru ca fata in fata. Cand s-au intalnit ultima data nu au avut habar ca nu o sa mai aiba sansa asta. Cat despre excursie, anul asta nu se mai face sigur. Daca nu trece pandemia nu o sa fie nici anul viitor

| BeatriceArianna2a1b a răspuns:

Bună ^-^! Eu trec pe clasa a 11 - a. Având în vedere că am petrecut 2 ani la liceu, am să îți pot spune că, clasa a 9 a a fost superbă pentru mine, a fost un an minunat, toți eram uniți. De pe clasa a 10 a, unii prieteni " și-au arătat colțișorii ". Am avut și eu un colectiv unit, dar ( nu vreau să te sperii ), ai grijă în cine te încrezi, să nu fii dezamăgită pe parcurs... îți spun din propria experiență, trebuie să ai încredere doar în tine. Revenind la subiect și clasa a 10 a fost destul de ok? Pe a 10 a majoritatea dintre noi ne-am maturizat destul de mult. Am fost în situația ta și cu excursia, urma în aprilie să facem excursie într-o țară străină, dar s-a anulat din cauza pandemiei... iar anul trecut iarăși am făcut excursie în altă țară străină, deci stai fără grijă, până la urmă tot se vor mai organiza excursii! Îți urez baftă mult la liceu, și prietenii cât mai adevărate!