| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU am sa scriu o intrebare putin cam aiurea si stupida dar sper sa imi scrieti cateva raspunsuri care sa ma ajute. Am 18 ani si de aproximativ 9 luni m-am apropiat foarte mult de o colega de clasa suntem prieteni dar vreau ceva mai mult de atat vorbim mereu la telefon in fiecare zi iesim in oras, in club, ne plimbam mai mereu, la scoala mereu stam impreuna, dar eu sunt un tip mai timid si inca nu am avut parte de primul sarut sau de vreo relatie si vreau sa o sarut cu prima ocazie cand o sa ne vedem sunt foarte hotarat fiindca un prieten de al meu a intrebat-o daca vrea sa ma sarute si ea a spus sa o sarut eu ca sunt baiat ia raspuns si de atunci stau numai pe ganduri fiindca am inceput sa o iubesc nu mai suport genul de prietenie fara sa fac nimic deoarece a trecut ceva timp de cand suntem apropiati dar de multe ori imi da impresia ca sunt a doua roata de la caruta dar si impresia ca sunt baiatul ideal pentru ea si daca o sarut nu stiu cum va reactiona va rog spuneti-mi ce sa fac fiindca va trebui sa fac pasul acesta pana nu actioneaza altul inaintea mea nu am nimic de pierdut pana la urma ma aleg cu primul sarut indiferent cum va reactiona dupa nu?
P.S. nu are alt prieten sau iubit.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cu atitudinea asta esti candidatul perfect pentru friend zone, b anuiesc ca nu vrei sa ajungi acolo!
Faza e simpla, sarut-o fara ezitari.
Mai bine sa intoarca capu decat sa stii ca nu ai incercat.
Succes!

| Richard_Vass_1999 a răspuns:

Iti zic din experienta, n-ai de ce sa fii timid, am fost eu ani buni de liceu (2 ani) si n-am facut nimic din cauza asta, bine mersi ca in clasa 11-12 deja mi-am facut "renume" cu un trandafir misterios laughing Eu zic sa o inviti la o cafea si usor usor iti dezvalui sentimentele, nu prelungi inevitabilul. GO HARD OR GO HOME!

| Lala91 a răspuns:

Buna.
Eu o sa-mi dau cu parerea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma si asculti.
Parerea mea este sa vorbesti cu ea, sa-i dezvalui sentimentele tale si ca ai intentii serioase.
Daca aproba, dai inainte cu sarutul.