| LarissaMouse a întrebat:

am si eu nevoie de cateva idei. bunicul meu face ciuperci artificiale adica toarna ciment intr-o forma a unei ciuperci improvizata(forma.adica palaria dintr-o minge iar piciorul dintr-o sticla)puteti sa imi dati alte idei de facut? si ce s-ar putea folosi ca forme? funda si vot! :*

1 răspuns:
| fsorin96 a răspuns:

Da! De ce nu incerci sa faci suport pentru ghivece cu flori.Treaba e ca din ciment nu prea merge sa sculptezi. Uite un ex aici http://www.casa-gradina.aaz.ro/th/354663.jpg pentru a o fabrica iei forma bunicului tau cea de minge o umpli cu ghips si o lasi la intarit dar nu de tot cat sa o poti scoate din forma. Dupa ce ai scos-o sculpteaza flori sau ce vrei u