| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am si eu o intrebare. Am proapre 18 ani si sunt impreuna de un an jumatate cu un baiat de nationalitate maghiara, eu fiind romanca. Parintii lui sunt de acord cu relatia noastra, la fel cum este si mama mea. Problema este la tatal meu, caruia nu i-am spus, dar imi este foarte frica, deoarece cu siguranta nu l-ar accepta din pricina nationalitatii si a trecutului. Eu tin foarte mult la el, este un baiat deosebit, cum nu am gasit printre romani. Cum as putea reusi sa il conving sa il accepte. De asemenea, m-am saturat si de gura lumii, care doar critica…sad

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incep prin a-ti spune ca gura lumii nu o poti astupa niciodata.Cel mai intelept e sa iti dezvolti un mecanism prin care sa ignoti toate remarcile si glumele stupide.

Roag-o pe mama ta sa te ajute in ce priveste modul cum ii spui tatalui tau.Ea sigur stie in atatia ani de casatorie cand acesta e in toate bune, cum sa-l ia astfel incat sa nu il loveasca stirea din plin.

Totusi, de ce crezi ca nu l-ar accepta? Este el tipul ala de nationalist convins? Pana nu il cunoaste nu are de unde sti.Incearca sa ramai pozitiva.Eu tind sa cred ca desi poate nu il va placea deloc la inceput, pe masura ce trece timpul isi va da seama si va vedea ca te face fericita, astfel ca si perspectiva lui se va schimba.