| Bellabelutsag a întrebat:

Am si eu o intrebare cum este sa fi la profilul economic? Eu acum am intrat la profilul acesta si mai este o saptamana si doua zile de scoala >:? Vreau sa stiu ce se face cel mai des acolo? Ce materii suntt? Din ce clasa se face practica? Sii din ce se dau tezee si bacu? Fundita :*:*

2 răspunsuri:
| Bellabelutsag explică:

De vacanta scuzati`mabig grin

| NicolaVlad a răspuns:

Ca si profil nu este greu,este chiar un profil bun si merita facut,o sa ai multe avantaje mai tarziu datorita acestui profil.
Ca materii vei face:in clasa a IXa vei face TIC(tehnologia informatiilor si comunicatiilor),E.T.G.(elemente de tehnologie generala), logica,contabilitate,,SCPS(studiul calitatii produselor si serviciilor),
In clasa a Xa vei face din nou contabilitate,economia intreprinderii,Tic,si din nou SCPS si ETG;
In clasa a XIa vei face module cum ar fi:marketingul afacerii,planificare operationala, organizarea resureslor umane, din nou contabilitate, evenimentelor si tranzactiilor economice, realizarea activitatii de birou etc
In clasa a XII a tot module vei face:ediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afacerii si altele care se fac in practica, si din nou contabilitate, Tic etc;
Am uitat sa precizec ca la matematica vei face M2 care este mai usoara decat M1 si din clasa a XI a si a XII a, nu vei mai face desen, chimie, fizica, muzica, biologie.Baftabig grin