| AndreeeMariii a întrebat:

Buna TPU :*!
Am si eu o >intrebare:.
De curand mi-am luat un telefon nou si mi-am facut un abonament.In fiecare luna primesc 100 MB pentru internet pe mobil, acces gratuit la portalul Orange si la Yahoo! din portalul Orange, si cand intru pe google si scriu ceva si dau search imi da eroare ca nu sunt conectata la o retea de WI-FI.Cine imi spune si mie cum sa fac sa imi mearga internetul fara sa ma conectez la WI-FI? Raspunsul cel bun are fundita:X:X.Scuzati categoria dar am nevoie de un raspuns repede si aceasta categorie este cea mai populata
Multumesc anticipat TPU:*

2 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Incearca sa vezi daca merge facand setarile la internet intrand pe adresa asta:

http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Iti scrii numarul de telefon apoi iti alegi modelul telefonului si apoi dai acolo setari internet si iti vor trimite ei mesaj cu setarea. Daca iti cere un cod la setare codul e 0000 sau 0. Bafta

| cuvuliuc a răspuns:

Poate nu tiau activat optiunea trebuie sa te duci la Orange si sa faci reclamatie asta nu se rezolva din telefon optiunu sau pot intra in optiuni sa cauti internet nu WI-FI dar nu cred ca gasest.
sfatul meu du-te la firma si reclama si se rezolva
SPER SA MEARGA SUCES!