| Crisstttina a întrebat:

happy Am si eu o intrebare legata de vopseaua de par big grin
Cu cat o lasi mai mult iese mai inchis sau mai deschis?
AS vrea sa-mi iasa o culoare mai deschisa.
Cat trebuie sa tin? happy

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

Pentru o nuanta mai deschisa alege pur si simplu nuanta care t-i se potriveste. Vopseaua trebuie lasata exact atatea minute cate sunt mentionate in instructiunile de utilizare. Daca lasi mai putin vopseaua ar putea sa nu fi intrat cum trebuie in reactie iar rezultatul ar putea fi un par spalacit la culoare sau o culoare cu rezistenta mult mai scazuta la spalare. In cazul in care o lasi mai mult decat este mentionat in instructiunile de folosire poti avea complicatii de gen iritatii la nivelul scalpului, deteriorarea vizibila a parului sau chiar caderea acestuia. Sfat nu iti umezi/spala parul inainte de vopsire!