| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Ce parere aveti de Nane, Ian, Azteca, Killa si in general de trapperii romani? Cei enumerati de mine acum si Oscar au fost la concertul acela drive-in si l-am adorat. Personal, sunt mare fana a lor si a acestui stil de muzica, dar vreau sa stiu si ce parere aveti voi

Răspuns Câştigător
| RomanCr a răspuns:

Nane e fain, a rupt pw nanealien, numai ca pentru mine a devenit cam monoton. Despre Ian nu am ce spune, doar atat, ca voodoo va rupe. Azteca a cam furat piese din state, dar tot e fire. Killa a fost pisat ca a iesit din satra, a crescut cu satra si dupa a iesit, chiar a fost pisat la faza asta (sper ca stii povestea deoarece nu am spus tot). Iar in materie de muzica, mi se pare ca nu mai este la acelasi nivel, a scazut. Acum face melodii industriale. Iar despre Oscar nu prea am ce sa zic, nu prea l am ascultat deoarece nu prea imi plac melodiile lui si stilul lui de a canta

| Dia37Andreea a răspuns (pentru RomanCr):

Oscar nici eu nu prea ascult, dar in topu meu ar fi ca ordine Nane, Ian, Azteca, Killa. Ma bucur ca avem cam aceleasi pareri?

| RomanCr a răspuns (pentru Dia37Andreea):

Totusi, industria muzicala din Romania mai are mult de evoluat. Daca nu ar fi fost cei din state noi inca ascultam muzica industriala

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pierdere de vreme cu fiecare in parte.
Nu-s adept al vreunei arii acoperite de genul asta de "muzica", desi n-ar trebui sa judec, eu, personal, nu vad scopul unor oameni care recita cu beat pe fundal... nu e ca si cum ajuta societatea cu ceva, filantropie, caritate, etc., pur si simplu pierdere de vreme, iar "artistii" asociati se imbogatesc de pe urma celor care cauta sens in ceva ce nu are sens.

| Dia37Andreea a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu nu ascult muzica pentru mesajul transmis, ci pentru vibe-ul pe care mi-l dau melodiile respective...si la un concert daca merg, merg ca sa ma distrez, nu sa ascult poezii. Si rap-ul sau trap-ul in general asta inseamna, sa canti repede pe beat. Asta e scopul inca din anii 70-80-90. Raspunsul tau nu prea are sens laughing)

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dia37Andreea):

Ai cerut pareri, ti-am dat; problema nu este a mea ca nu gasesti sensuriwinking

| Michaeel a răspuns:

Nu sunt fan nici a lor si nici a stilului asta de muzica, daca se poate numi muzica.Nu cred ca am ascultat mai mult de 2-3 melodii de la ei, ce se mai punea pe la radio.

| CdeMetal a răspuns:

Nu-mi place genul ala de muzica, prefer asta
https://www.youtube.com/watch?v=Nl8ldo9Luqc

| Clytia a răspuns:

Dintre cei enumerați, singurul pe care-l ascult și îmi place e Nane. Și la el, trebuia sa fiu sinceră, mai mult piesele vechi, că astea noi nu-mi prea plac. laughing