| AbyutzaAbby a întrebat:

Am si eu o mica/foarte mare problema.Sa va povestesc, pentru a ma putea ajuta cu niste sfaturi.De cateva luni cunosc un baiat, Alex.El cand m a vazut prima data(acum cateva luni)a inceput sa ii placa de mine.In schimb eu abia daca stiam cum il cheama.Pana intr-o seara cand am facut cunostiinta.In acea seara am observat ca se cam dadea la mine.Dar mie nu imi placea de el.Eu,aveam,,o relatie"cu un prieten bun de al lui.Bine ce era intre mine si prietenul lui( Iuli)nu se putea numi relatie,ci prosteala,plictiseala. Oricum, cu aprox o luna in urma, am aflat de la Iuli ca Alex e mort dupa mine.Nu prea imi pasa pe atunci,pentru ca, dupa cum am mentionat si mai sus, nu simteam niciun fel de atractie pentru el.Asta pana intr-o seara cand am mers cu sora mea, Oana, la Iuli.Acolo erau mai multi printre care si Alex.Nu inteleg cum, dar pur si simplu in momentul in care s-a asezat langa mine imi doream sa ma ia in brate.Tot in aceeasi seara am inceput sa il resping pe Iuli. Iuli,vazand, m a luat ppe mine si pe sora mea si pe inca un baiat, Dark si am mers toti in fata blocului meu.Ma rog, am mai stat noi putin si am plecat in casa.Cam intr-o saptamana, 2 a venit ziua mea.Ce aveam in plan eu cu sora mea vitrega? Sa luam 2 prieteni si sa mergem intr-o cafenea.Dar planul nostru a fost dat peste cap complet.Ne am intalnit cu Iuli si am mers intr-o cafenea.Am stat doar noi 3 injur de 10 minute dupa care au venit si fratele lui Iuli, Cristi si Alex.Am stat cam o ora dupa am mers intr-un loc unde am stat pana dimineata.Ei bine, de ziua mea am inceput sa fiu cu Alex.De atunci simt... Ceva pentru el.O problema de-amea este ca, atunci cand ma intalnesc eu cu Alex si cu mai multi prueteni, parca am fi doar amici.Insa daca sunt doar eu cu Alex si cu Iuli sau Cristi, intr-un loc mai ascuns totul decurge ok.Si uneori Alex imi da impresia ca nu vrea o relatie cu mine.Un detaliu nesemnificativ din punctul meu de vedere:Iuli mi a spus ca Alex nu vrea sa fie impreuna cu mine.Dar oricum pun mariu ca a spus asta datorita faptului ca e gelos.Eu il resping, nu il mai las nici macar sa ma atinga.Voi ce credeti? Ah si stiu foarte bine ca Alex e timid.Dar si eu sunt.Si m am gandit sa il chem o data sa stam de vorba doar noi2 dar nu prea am cum sa dau de el si plus de asta sunt timidacryingIntrebarile mele sunt:ce se intampla cu mine? Eu nu sunt genul ala de persoana care sa puna asa de repede suflet intr-o relatie.Mai ales ca eu nu il placeam deloc pe Alex.Si,ce sa ma fac cu Alex? Cum sa fac sa vorbesc cu el? Avand in vedere ca:telefon nu are, facebook nu are.Multumesc anticipat pentru sfaturi.

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu se intampla nimic cu tine. Uneori se inampla sa ne atasam de persoane de care nu ne-am astepta. Nu va fi acum prima oara si probabil nici ultima.
Cand te intalnesti cu Alex, ia-l deoparte cateva minute si spune-i ca ai vrea sa iesiti undeva, voi doi. Vezi ce iti spune. Este nasol ca nu are telefon sau facebook, dar oamenii isi dadeau intalniri si inainte sa dispuna de ele. tongue

| AbyutzaAbby explică (pentru OoBunnyoO):

Pai da eu nu am tupeu sa il iau deoparte.Defapt,chiar diseara ma intalnesc cu el si nu stiu ce sa ma faccrying

| OoBunnyoO a răspuns (pentru AbyutzaAbby):

Nu are de ce sa iti fie jena. Nu o sa te manance. Oamenii isi dau intalnire de cand lumea, nu mori din asta, nu patesti nimic. Gandeste-te care este cel mai groaznic lucru care ti se poate intampla daca il iei deoparte si vorbesti cu el? Sa iti spuna nu. Nu este ultimul baiat de pe planeta. Si cel mai bun lucru? O sa iti spuna da. Oricum din ce ai spus aici probabil ca te place. Chiar preferi sa stai sa te stresezi cu zilele intrebandu-te daca te place sau nu in loc sa vorbesti cinci minute cu el? laughing

| R3dEyE a răspuns:

Mama!
Sti de ce nu primesti raspunsuri?
Iti spun eu, pentru ca ai scris prea mult si trebuie citit tot pentru un raspuns.