| MariaAna18291 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, am terminat clasa a VIII-a si media mea pentru admitere este 6, 26, iar profilul de la liceul unde vreau sa merg este 6, 29. Credeti ca am vreo sansa sa intru acolo fiindca nu e o diferenta mare, ci de doar 0, 3 puncte? Am auzit ca notele de anul acesta de la EN sunt cele mai mari din ultimii trei ani...si totusi, credeti ca toate faza aia cu scoala online ar putea face sa mai micsoreze mediile de admitere de la licee?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"profilul de la liceul unde vreau sa merg este 6, 29. Credeti ca..."

2 greșeli:

1 aia a fost media de anul trecut
2 nu contează ce credem, ajungi unde iți permite media