| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o poveste mai lunga happy

In aceasta toamna am trecut in clasa a 9-a la liceu. Aici am cunoscut niste colegi minunati si dupa prima saptamana de liceu am iesit cu niste colege noi intr-o terasa. La masa alaturata era un alt coleg de-al nostru cu inca niste baieti din acelasi liceu cu noi (tot a 9-a, dar nu in clasa cu noi). Una dintre prietenele mele se uita non-stop la un baiat si zicea "Vai doamne ce frumos e baietelul ala!" De fapt toate au recunoscut ca e frumos, in afara de mine care ziceam ca e urat laughing

De atunci colegei mele i-a ramas gandul la baiatul ala si a incercat toate "trucurile" posibile pentru a intra in vorba cu el (din pacate este timida) si se gandeste la el 24\24. Pe parcurs a inceput si mie sa-mi placa de el, dar n-am zis nimanui.

Acum cateva zile eram in curte cu alte colege si cu grupul acela de baieti de la terasa + baiatul respectiv. Eu stateam si vorbeam cu o fata si baiatul se baga pur si simplu in seama cu mine. Eu am simtit "ceva" in vocea lui cand imi vorbea. De atunci se baga mereu in seama cu mine, ma saluta etc. Simt ca ma place si, si eu il plac!

Ieri pur si simplu am inceput sa plang din aceasta cauza si au venit la mine prietenele mele (printre care si fata care-l place pe baiatul acela) si m-au intrebat ce am. La un moment dat fata aceea ma intreaba mai in gluma, mai in serios (razand) "Aaaaa stiu ce ai! Iti place de Radu? laughing " Radu fiind baiatul respectiv. Eu i-am zis ce s-a intamplat, ca ma baga in sema etc. si ea a zis tot razand "Ti-l dau tie daca promiti ca nu mai plangi!". Am impresia ca ea a crezut ca am glumit, desi de atunci e cam abatuta.

Nu stiu ce sa fac! Este prietena mea, dar il plac pe acel baiat. Parca s-a aprins o facara in mine, nu stiu cum sa va explic...

Ce ziceti sa fac?

1 răspuns:
| Nooooooonameee a răspuns:

Incearca sa vb cu el... sa ii ceri nr de tel, id, mai iesiti la un suc, te mai dai pe langa el, daca chiar il iubesti, incearca sa il tii langa tine, si cu prietena ta, las-o in pace, adica puteti vb sau asa numa cand incepe sa vb despre Radu sa schimbi subiectul ca poate isi da seama ca il placi mult si o sa se dea ea pe langa el