| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă.
Am 11 ani, dar îmi place de o fată. Stiu ca sunt prea mic de ce fac numai ca sunt timid față de ele, noi vorbim prin mesaje, dar când suntem la școală, nu vorbim, ce credeti nu am nevoie de :
-esti prea mic
-pur și simplu zi-i ca o plăci. NU.
Cum am zis, stiu ca sunt prea mic, dar vreau sa o am când o sa fiu mai mare, am nevoie de sfaturi, va rog.
Btw:eu am 11, ea 10.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SkyPilot a răspuns:

Fa-ti curaj si vorbeste cu ea si la scoala. Stii deja cate ceva despre ea, asa ca stii ce subiecte sa abordezi.
Ii zambesti, ii vorbesti frumos, ii faci complimente discrete. Propune-i sa o conduci acasa. La varsta asta mai mult decat sa petreceti timp impreuna nu cred ca ai ce face.
Eventual, daca puteti merge singuri, o inviti la un suc sau la un film.
Este foarte improbabil sa fii cu ea cand o sa fii mare. Oamenii se schimba, relatiile la varsta adolescentei nu tin mult. Deci fii pregatit ca intr-o zi va veti desparti. Pe de alta parte, ar fi bine sa vorbiti si in viata reala, pentru ca iti faci experienta.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta, poti sa-ti faci cate prietene doresti, ca nu te judeca nimeni, fiind vorba de joaca cu fetitele si baiteii.