| iiBeiibiiy a întrebat:

Buna TPU..Am si eu o problema. Aseara cand m-am pus sa dorm ma manca foarte tare ochiul drept si m-am scarpinat si acum m-am trezit cu el rosu si foarte umflat. Credeti ca este conjunctivita? Pentru ca acum 2 luni am avut conjunctivita tot la acelasi ochi si a trecut intr-o saptamana. si peste cateva zile e ziua mea si nu am chef sa mi-o sarbatoresc cu ochiul umflat. sad Imi puteti da un sfat? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Se poate sa fi tras un curent.
Conjunctivita nu e exclusa.
Sau poate ai facut un ulcior, de obicei la el ti se umfla ochiul de parca te-a batut cineva.
Mergi la farmacie, farmacista sigur te va ajuta.
Sau daca mai ai timp ( tinand cont ca e vineri ) la medicul de familie.
Bafta si la multi ani!

2 răspunsuri:
| Aimèeeee a răspuns:

Nu te mai scarpina oricat de rau te-ar manca, spala-te cu apa rece si du-te la o farmacie sau suna-ti medicul de familie sa afli care este cauza. Te pup.