| ady92 a întrebat:

am si eu o problema cu timiditatea si nu stiu cum sa scap, sunt timid uneori cu persoane necunoscute la inceput dar nu asta e problema ci cu fetele, pur si simplu nu pot fi eu insumi de fata cu o fata, nu am o parere proasta despere mine sau ceva de genu dar am o orarecare teama necontrolata care ma face sa uit toate ideile, in gand stiu cum sa ma comport dar cand sunt fata in fata m-am pierdut de tot, niciodata nu a iesit cum planuisem, de fel sunt amuzant si glumet, am multi prieteni, dar chiar si cand sunt cu ei si mai e o fata cu noi devin tacut, cum pot scapa de asta?

3 răspunsuri:
| Dany3 a răspuns:

Pai nu prea poti (ca si eu am o problema similara), asta e caracterizarea ta si dupa un timp o sa scapi cand prinzi mai mult tupe o sa-ti para rau ca scapi unele prosti pe care nu vrei sa le zici

| ady92 explică (pentru Dany3):

Prefer sa scap prostii decat sa stau asa, am deja 18 ani si ma pun in tot felul de situatii nasuale incercand sa scap dar degeabasad, cand eram mic parca nu eram asa, acu nu pot comunica cu o fata fata in fata doar in scris, parca as fi alta persoana cand sunt fata in fata cu ele, o sa incerc sa ma duc la psiholog poate rezolv ceva ca nu mai pot sa stau asa.

| Dany3 a răspuns:

Nar fi o idee rea sa te duci, dar sa te duci la unu bun ca asa am facut si eu la 10 ani si mi-am pierdut toti prieteni aproape din cauza inbecilei de psiholoag acum nu mia recapatat prea multi prieteni si am 15 ani din cauza ei nu am mai putu iesi cu o ffata abia acum de la liceu icep sa imi refac prieteni si viata