| Nono12346 a întrebat:

am si eu o problema cu un baiat imi place de el foarte mult dar mi-e rusine sa-i zic in fata...si nu stiu daca el ma place

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,pai nu trebuie neaparat sa ii spui acum in fata daca iti este rusine,cel mai bine ar fi sa incepi sa vorbesti cu el,sa te imprietenesti,sa ii zambesti sa cauti sa stai mai mult in preajma lui, sa ii faci complimente, sa il intrebi diverse lucruri.Ai mai putea de exemplu sa pui o prietena de a ta sa ii spuna ca iti place de el,sau sa bata apropouri legate de tine sa vad cum reactioneaza si el.Dar parerea mea ca trebuie sa lasi rusinea la o parte si sa ii spui chiar tu, stiu ca pare ca cam greu dar trebuie incercat, stii cum se zice incercarea moarte nu are.Baftakiss

2 răspunsuri:
| DacaTuSpui a răspuns:

Pai daca iti e rusine sa ii spui asta in fata, de ce nu incerci sa vorbesti cu el la telefon?big grin Bineinteles ca ar fi mai eficienta prima varianta, deoarece asa ai putea sa ii vezi reactia...Dar ai putea doar sa il intrebi pe el daca te place, ce parere are despre tine sau ceva de genul asta. Daca te place, sau iti da de inteles, spune`i ca si tu il placi, doar ca nu stiai daca si el simte acelasi lucru. Sper ca te-am ajutat. Succes.Te puphappy.

| diamantany a răspuns:

Ceau inprimul rand incearca sa afli daca nu are prietena ca sa nu te faci de rusine apoi incearca sa intri in vb cu el sau cere de la un preten de a lui numarul lu baiat care iti place dar sa nu-i spui ca iti place de el in fata ca poate crede dupa aceia ca poate face ce vrea cu tine vazand ca te topesti dupa el