| ma2ri004a a întrebat:

Am și eu o problemă.

Ieri, 14.7. 2019 am eșit pe afară.
Vorbeam cu un prieten pe cameră pe WhatsApp și erau 3 băieți în spatele meu. Eu treceam pe lângă bălți cu apă,unul dintre băieți a luat o piatră și a aruncat în apă și m-a stropit pe haine,eu i-am ignorat nu le-am zis nimic, a mai dat încă o dată cu o piatră de m-a nimerit și în picior și m-a si stropit cu apă, a două oară când a dat cu piatră, m-am întors și m-am aplecat jos și am luat o piatră și i-am întrebat "cine a dat cu piatră"? Nu mi-au răspuns dar au început să râdă și mi-a spus "ce vrei fă" și pe cel care mă lovise pe mine l-am lovit și eu cu piatra în mână, etc..etc. După au început să mă înjure și să-mi spună "chioară" (am strabism la ochiul drept).
I-am întors jignirea și după mi-a spun "du-te fă dracu de lesbiană" iar eu fac parte din lgbt dar nimeni nu știa, doar părinții.
Altcineva nu știa.
Mă îmbrac și mă comport ca o fată, nicidecum ca un băiat să zici că și-a dat seama de acolo, n-am prieteni în realitate care să zici că i-ar fi zis lui că sunt lesbi.Eu pe acest băiet nu-l cunosc, nu l-am văzut în viața mea până acum... mă doare tare lucru ăsta, de unde știe el că sunt lesbi?
Mi-a zis mai multe lucruri care m-au pus pe gânduri, dar când am auzit că mi-a spus 'lesbi' mi-a fost în neclar, știe prea multe despre mine și eu nu-l cunosc. Mă sperie foarte mult, țin să menționez că băiatul are undeva la 15-16-17 ani cred. Eu am 15 ani și inclusiv vârsta mea o știe.

Îmi cer scuze dacă n-am explicat așa de bine. Şi Mulțumesc celor care au stat să citească și să-mi răspundă❤️
Vă rog frumos dați-mi sfaturi despre ce ar putea face ..sau păreri orice, îmi e frică să nu mi se întâmple ceva.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"i-ar eu fac parte din lgbt"

ce ești tu de fapt?

| ma2ri004a explică (pentru sierra1):

Sunt fată. și îmi plac fetele..asta însemnând că sunt lesbiană!

| sierra1 a răspuns (pentru ma2ri004a):

Suntem șocați. Într-un an doi, te dumiresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil acel băiat a încercat sa te abordeze cândva, poate nu îți mai amintești tu, iar tu cum l-ai ignorat acum te face lesby. Și noi, bărbații, suntem gay în ochii femeilor atunci când vor atenție și noi nu le băgăm în seama. Și ce sa vezi? Ne doare la bască!

Ce ai putea face? Sa ignori prostii. Lasa prostul sa vorbească pentru ca prostul are mintea odihnita.