| bbii a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema. In anii trecuti eram cea mai iubita, sa spun asa de colegii mei.Eu stateam cu baietii din clasa mai mult impreuna cu o fata.Acuma,un grup de fete din clasa, s'au intors impotriva mea si a prietenei mele, Ana. Noi credem ca din gelozie.Au reusit sa se imprieteneasca cu un coleg. Ele spun ca nimeni nu ne mai suporta.Nu cred asta happy. Va spun ca suntem [eu si Ana] prietene cu aproape toti copii din scoala.

Baietii au inceput sa stea cu fetele din clasa de la mine.Sa va reamintesc ca ele nu ma suporta de nici un fel.In clasele mi mici eram toti uniti dar acum din cauza geloziei nu mai suntem.As vrea sa imi propuneti cum sa ma comport cu acele fete sa le demonstrez ca sunt mai buna ca ele.

Dau fundita la cel mai bun raspuns si puncte la celelalte raspunsuri. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Eu zic sa va purtati la fel ca si pana acum, sincere si apropiate de toti si sa nu va comportati precum ele. Ceilalti isi vor da seama ca fetele celelalte nu sunt atat de prietene. Invidia si gelozia nu sint egale cu prietenia adevarata si ele vor pierde pe chestia asta. Ignorati-le si o sa vedeti ca isi vor da si mai mult arama pe fata si isi vor arata adevaratul caracter. Pupic!

2 răspunsuri:
| Blondayubeste a răspuns:

Din ceea ce ai scris tu mai sus singura concluzie pe care o pot scoate este ca da ele sunt geloase pe tine deoarece conteaza foarte mult si atentia acordata probabil ele nu sunt in centrul atentiei si isi doresc asta, sunt foarte invidioase pe tine

| Mady997 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa le spui pe fata ce te deranjeaza si ca sunt 2 lesinate daca cred ca's mai bune decat tine...In principiu u q tov ta Ana a'ti fost primele care s'au imprietenit q baietii din clasa voastra.repetale asta pana cand se satura si se caralaughing daca nu fii dura si da'le o mama de bataie pana can dinvata cine's sefalaughing) sper te'am ajutat asa cat de cat big grin